Kasia ŁaskaHOME         BIO         MUSIC        VIDEO         LIVE         CONTACT

http://instagram.com/kasia_laska
http://twitter.com/kasia_laska
http://youtube.com/kasialaskaofficial

KASIA ŁASKA

 

WARSZTATY DUBBINGOWE z Kasią Łaską


Witajcie,

Przez 20 lat pracy w studiach dubbingowych miałam mozliwość poznania tajniki dubbingu jako aktorka oraz wokalistka. PORTFOLIO

Przez ostatnie kilka lat otrzymuję codziennie mnóstwo wiadomości odnośnie do pracy w dubbingu. Przeważnie zadajecie mi pytanie: „Jak dostać się do dubbingu?” jednak zanim znajdziecie swoją drogę do profesjonalnego studia i podkładania głosu do filmów, filmów animowanych oraz seriali czy gier warto pomyśleć: „A co będzie jeśli się tam już znajdę? Co mnie tam czeka? Kogo spotkam? Jak odczytywać tekst, który widzę? Jak realizować uwagi reżysera? i wiele innych.

Najważniejsze jest jednak zdanie sobie sprawy, że praca w dubbingu to PRACA, nie przygoda, którą można sobie przeżyć na pikniku z rodziną czy przyjaciółmi. Oczywiście może ona fascynować, ale jednak tak jak w innych zawodach powinno się poznać podstawy tej profesji, aby poważnie myśleć o pracy w dubbingu.


I tu przychodzę do Was ja. Osoba, która z dubbingiem i przez dubbing, jako pierwsza polka, znalazła się w tym roku na najważniejszej na świecie imprezie filmowej w Hollywood, na 92 Gali Rozdania Oscarów.


Na moich warsztatach chciałabym przekazać niezbędną dawkę wiedzy adeptom sztuki aktorskiej, ale również fanom dubbingu, którzy chcą się dowiedzieć na czym ta profesja polega Odpowiedzieć na pytania, których zapewne sobie sami jeszcze nie zadajecie.


Warsztaty Dubbingowe online to wprowadzenie, wstęp do tej niezwykłej, owianej tajemnicą sztuki. Aby wziąć w nich udział nie musisz mieć doświadczenia, wystarczy umiejętność czytania oraz chęci. Warsztaty te skierowane są do osób powyżej 13 roku życia, takich które nigdy jeszcze nie były na nagraniu dubbingu lub jeśli były to czuły się zagubiene

w natłoku informacji i chciałyby dowiedzieć się jak sobie poradzić. Oswoić się z tematem.

Grupowe spotkanie ok 5h z przerwą max 10 osób oraz dodatkowo 30 min. ze mną indywidualnie, tego samego dnia lub następnego (termin ustalamy na pierwszym spotkaniu), 1h ćwiczeń z Dziennikarką Telewizyjną oraz logopedą Iwonną Łękawą.


Dzięki uprzejmości kanału YT SPIEWANKItv pozyskałam legalnie materiały, na których możecie próbować dubbingować.


Co jest potrzebne do udziału w Warsztatach?

Komputer  na którym będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach

Teksty (wysłane w mailu) wydrukowane lub osobny monitor/tablet, na którym będziecie mogli odczytywać teksty.

Telefon z opcją nagrywania video.

Słuchawki. takie telefoniczne w zupełności wystarczą, alby po prostu dźwięk z komputera nie nagrywał się na video.


p.s.

Nie oczekujcie, że po moich warsztatach od razu znajdziecie się na nagraniach.

To długi i trudny proces. Czuję się w obowiązku poinformować Was o tym. Pamiętajcie jednak, że wytrwałość i talent zawsze się obronią. Mam nadzieję, że z wiedzą, którą Wam przekażę nie będziecie czuli się zagubieni w studio gdy już się tam znajdziecie, a ćwiczenia na materiałach, które dla Was przygotowałam dodadzą Wam pewności oraz sprawią, że będziecie się również świetnie bawić.

photo by Marta Raweckahttp://www.martarawecka.plhttp://www.martarawecka.plshapeimage_7_link_0
warsztatydubbingowe@gmail.commailto:warsztatydubbingowe@gmail.commailto:warsztatydubbingowe@gmail.com?subject=Warsztaty%20Dubbshapeimage_8_link_0