HOME         BIO         MUSIC         LIVE         CONTACT

http://instagram.com/kasia_laska
http://twitter.com/kasia_laska
http://youtube.com/kasialaskaofficial
http://facebook.com/kasialaskaofficial
 

             Kasia Łaska to polska wokalistka znana warszawskiej widowni z Teatru Muzycznego Roma  gdzie zagrała m. in. główną rolę w musicalu MISS SAIGON (Kim), w GREASE (Frenchy), PIOTRUSIU PANIE (Dorosła Wendy).  Gościnnie zagrała również Marię w WEST SIDE STORY w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Więźniarkę June w musicalu CHICAGO w warszawskim Teatrze Komedia.

Od października 2017 roku można zobaczyć Kasię w legendarnym LES MISERABLES wystawianym w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w postać Fantine.


Kasia użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych takich jak: MAŁA SYRENKA, WIELKI POWRÓT PIOTRUSIA PANA, MÓJ BRAT NIEDŹWIEDŹ, ZACZAROWANA, KOKO SMOKO, MY LITTLE PONY, WINX czy PIĘKNA I BESTIA.  W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a KRAINA LODU zaśpiewała jako Elsa piosenkę MAM TĘ MOC, która w wersji oryginalnej również została nagrodzona Oscar’em w kategorii „Najlepsza piosenka”. W rok po premierze filmu Kasia otrzymała Złotą Płytę za album w polskiej wersji językowej.


Kasia jest również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Współtworzyła m.in. piosenkę tytułową do serialu animowanego polskiej produkcji pt: BUNI, serii piosenek projektu WYGIBASY Z NASZEJ KLASY, dla popularnego kanału YouTube ŚPIEWANKI.TV oraz LILI I PLAF z milionowym wynikiem odtworzeń.


Przez ponad 20 lat pracy artystycznej Kasia śpiewała m. in. w programach telewizyjnych takich jak: TANIEC Z GWIAZDAMI, BAŁTROCZYK NA ŻYWO, SHOW, 300 % NORMY, czy DDTvn. Zaśpiewała radiowe jingle dla RMF FM, Radio Zet i Radio Wawa. Brała udział w liczynych koncertach telewizyjnych z okazji ważnych wydarzeń m.in. JEDNEGO SERCA, OD SOLIDARNOŚCI DO WOLNOŚCI  oraz na 65 leciu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.


W 2008 roku Kasia  poznała Jona Lorda (Deep Purple), który po koncercie w Płocku zaprosił ją do stałej współpracy przy projekcie CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA. Przez następne 4 lata zagrali wspólnie blisko 50 koncertów w najpiękniejszych salach koncertowych świata  m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Brazylii, Korei, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech, we Włoszech i Francji, a w 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.

W 2011 roku w Wielkiej Brytanii swoją premierę miał album Jon Lord LIVE z koncertu w Bukareszcie, wydany na CD i DVD.

Jon Lord zaprosił również Kasię do wykonania partii wokalnej wersji studyjnej albumu CONCERTO..., gdzie zaśpiewała obok takich artystów jak Steve Balsamo, Joe Bonamassa, Darin Vasilev, Bruce Dickinson (Iron Maiden), Steve Morse (Deep Purple) oraz Guy Pratt (Pink Floyd). Nagrania odbyły się w słynnym Abbey Road Studio w Londynie. Płyta ukazała się we wrześniu 2012 i jest dostępna w sklepach muzycznych na całym świecie.


W 2013 utwór FOR MY LOVE autorskiego projektu SIRLI zadebiutował na antenie Radiowej Trójki jako propozycja do Listy Przebojów.


Obecnie Kasia współpracuje z Tomaszem Filipczakiem i Olą Bieńkowska nad nowym albumem.